Taiko Shin Kai önskar er en god fortsättning på det nya året!

For English, please see the detailed information in the attached pdf files.
Joint Performances May 2017 (PDF 204KB)
Workshops May 2017 (PDF 120KB)

Vi på föreningen Taiko Shin Kai önskar er en god fortsättning på det nya året!

I samarbete med Östasiatiska museet, har vi det stora nöjet att välkomna Shoji Kameda, en av taikovärldens mest respekterade artister, till Sverige helgen den 6:e och 7:e maj, 2017. Se mer detaljerad information i bifogade pdf-filer.

Shoji Kameda kommer att leda taiko workshops i Stockholm under hela helgen. Det är ett unikt tillfälle att få lära sig taiko i världsklass! Anmälan till workshopparna med Shoji Kameda kan göras via vår hemsida:
http://taikoshinkai.se/kontakt/workshops-may-2017.html  eller kontakta oss via e-post info@taikoshinkai.com.

Helgen avslutas med ett gemensamt framträdande och ett framträdande med Shoji Kameda på Östasiatiska museet i Stockholm den 7:e maj, 2017, mellan 15:30-16:10. Det gemensamma framträdandet är en unik möjlighet att få spela taiko tillsammans med Shoji Kameda! Biljetter till föreställningen kan bokas på Östasiatiska museet: bokning@ostasiatiskamuseet.se.

Med vänliga hälsningar,

/Taiko Shin Kai

Taiko Shin Kai
Taiko Shin Kai är en idéell förening som vill uppmuntra och sprida taiko i Sverige. Föreningen håller studiecirklar genom studiefrämjandet, kurser och workshops i Stockholm och Uppsala för barn och vuxna. Taiko Shin Kai finns både i Stockholm och i Uppsala. I Stockholm håller föreningen till i Studiefrämjandets lokaler i Solna. 

För mer information 
Föreningens hemsida: www.taikoshinkai.com
Föreningens facebook sida: www.facebook.com/taikoshinkai
Föreningens e-post adress: info@taikoshinkai.com

Hälsningar,
/Soo-Im Jansson
Ordförande

Taiko Shin Kai
www.taikoshinkai.com